Drzwi tarasowe i balkonowe

Drzwi tarasowe i balkonowe

Systemy uchylno-przesuwne i harmonijkowe

Systemy uchylno-przesuwne i harmonijkowe wykonane są ze standardowych profili okiennych, ale z zastosowaniem specjalnych okuć. Tradycyjne drzwi balkonowe i tarasowe dostępne są w klasycznych wariantach jedno i dwuskrzydłowych, mogą być też dostarczane w różnych kombinacjach stałych, przesuwnych i uchylnych skrzydeł.

Mechanizm składania w systemach harmonijkowych pozwala na otwarcie niemal całej przeszklonej powierzchni. W jednej ościeżnicy można umieścić do 7 skrzydeł składających się harmonijkowo na jedną lub drugą stronę (możliwe są także rozwiązania częściowe – w dowolnych kombinacjach). Elementy skrzydła mogą być składane w różny sposób w zależności od projektu. Możliwe jest również zastosowanie funkcji uchylnej w jednym skrzydle (przy odpowiedniej kombinacji skrzydeł).

Specyfikacja techniczna

  • Dostępna technologia 5-komorowa (system Arcade)
  • Głębokość zabudowy: 71 mm, 76 mm, 84 mm
  • Szklenie o grubości od 6 do 56 mm
  • Maksymalna wielkość skrzydła 2,50 m do klejenia
  • Progi standardowe i płaskie (bezbarierowe)
  • Bogata paleta 40 oklein

Próg bez barier
Easystep to nowatorski system, dzięki któremu wysokość progu w drzwiach zostaje zredukowana, dosłownie, do zera i jest na tym samym poziomie, co podłoga. Możemy go zastosować zarówno w przypadku drzwi balkonowych jak i wejściowych. Dzięki specjalnej technologii, rozwiązanie to zapewnia stuprocentowa szczelność i chroni nas zarówno przed deszczem jak i podmuchami wiatru (Uf = 1,8 W/m2K). Dzięki specjalnym zaczepom, jest również odporne na włamania.